fbpx
15 C
Skopje

Најважните особини кои еден маж треба да ги поседува

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Кога сте во потрага по вистинскиот, повеќето мажи кои ги запознавате не се покажуваат баш како соодветни за вас. Обрнете внимание на тоа што ви се чини како ситница, а е битно во потрагата по партнер од соништата.

1. Смисла за хумор

Без обзир на тоа колку мажот е привлечен, вашата врска нема да биде долготрајна доколку тој нема смисла за хумор или ако е пресериозен. Мажот кој ве засмејува, ви помага и да ги пребродите некои тешки моменти и да ги сфатите помалку сериозно. Доколку заедно се смеете, ќе ви биде позабавно што и да правите.

2. Маж без предрасуди

Личностите со предрасуди можат да бидат прилично тешки. Да се има мислење е одлично, но маж кој е целосно затворен за нови идеи и туѓи мислења воопшто не е „материјал” за врска. Да се биде во врска со некој кој нема предрасуди значи дека сте со личност која ги прифаќа сите видови на луѓе, идеи и начини на живот.

3. Маж со цели

Мажите кои немаат никакви цели во животот и кои речиси секој слободен момент го поминуваат пред телевизор, пред компјутер, кафуле или кладилница, не може да се наречат мажи. Држете се подалеку од мрзливци. Здрава доза на амбиции е одличен квалитет кој секој маж треба да го поседува. Во спротивно, само се шета изгубено низ животот.

4. Маж со големо срце

Доколку мажот нема дух, без обзир колку и да е згоден или успешен, ќе го нема тоа што ви треба. Мажите со големо срце се внимателни, блиски се со семејството и пријателите, сакаат да помагаат на блиските, чувствителни се и не се плашат од своите емоции. Доколку го пронајдете, не се оддвојувајте од него.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -