fbpx
1 C
Skopje

Нејмар сака да му докаже на Меси дека му е доживотен пријател

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Квалификациите за Светско првенство во Јужна Америка завршуваат вечерва со натпреварите од последното коло.

Последното коло ни донесува вистински спектакл бидејќи пласманот во Русија досега го обезбеди само Бразил, а вечерва ќе ги дознаеме имињата на уште три екипи кој влегуваат директно на СП и една екипа која ќе мора во бараж. Во центарот на вниманието се Аргентинците на кои им е потребна победа за да можат во најлош случај да обезбедат место кое води во бараж.

Аргентина гостува кај екипата на Еквадор која нема никакви шанси да оди на СП: Исто така, многу од работите може да ги реши и Бразил кој го дочекува Чиле кој има само еден бод повеќе од Аргентина. Во случај Бразилците да победат многу лесно би можело да се случи победникот на Купот на конфедерациите да не го гледаме на Светското првенство.

Медиумите во Бразил денеска објавија дека Кариоките против Чиле ќе играат со најдобриот состав иако веќе имаат обезбедено пласман на СП. Наводно, ова ќе се случи на барање на Нејмар кој му ветил на Меси дека неговиот тим ќе даде се од себе да го совлада Чиле.

По истите шпекулации, Меси и Нејмар веќе неколку дена се во контакт, а бразилскиот играч на овој начин сака да му помогне на својот поранешен соиграч и да му докаже дека пријателството со него навистина му е важно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -