fbpx
-3 C
Skopje

Немате маж покрај себе и не знаете што за „Денот на заљубените“? Еве го решението

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Очигледно е дека секоја жена, која сака да биде сама, си има свои причини за тоа да нема маж до себе. Таа е фокусирана за прироитетите, кои имаат вистинско значење во нејзиниот живот, наместо за мислата постојано да бара маж.

Да, со сигурност во списокот се наоѓа место и за љубовта, но има многу по важни кои таа сака да ги постигне и кои за неа преставуваат приоритет број еден. На жената и се допаѓа фактот што таа сама може да управува со својот живот. Жената е фокусирана на тоа како да биде најдобрата верзија на самата себе.

Свети Валентајн со сигурност, не е исклучен од нејзините мисли и поглед кон животот. И покрај тоа што многумина девојчиња би западнале во депресија, поради фактот што до себе немаат маж, сепак жените знаат да го прослават „Денот на заљубените“, онака како што заслужуваат.

Организирана забава, гледање филм со чаша чоколадо или вино.

Соберете ги сите ваши слободни пријателки и организирајте си забава по повод „Денот на заљубените“, во друштво на добро вино и чоколадо. Да бидеме искрени. Што е 14 Февруари, без да покажете љубов и важност кон својот најверен пријател – чоколадата?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -