fbpx
-2 C
Skopje

НИКОГАШ НЕ БИ ПОГОДИЛЕ-Лила Филиповска пред да стане Тв водителка работела една од најблагородните професии

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Нашата водителка Лила Филиповска важи за една од најпознатите дами во Македонија.

https://www.instagram.com/p/Bml3mflAEEH/?taken-by=lilafilipovska

Покрај нејзината емисија „Се’ или нешто“ таа е мошне популарна и на социјалните мрежи каде редовно објавува свои фотографии, а неодамна гостуваше и во емисијата „Вечер со Тијана“ каде се појави во поприлично провокативно издание и зборуваше отворено за себе.

Што се однесува до нејзиниот шик изглед, таа изјави дека секогаш внимава што облекува, но и на нејзината убавина, па дури и кога работела како медицинска сестра.

„Тијана, тоа е мојот начин на живот. Јас и ко работев како медицинска сестра, на почетокот кога завршив средно школо, додека студирав, пред да почнам да работам на телевизија, работев како медицинска сестра. Можете да ги прашате тогашните колеги и колешки, кои што работеа со мене, ме викаа сестрата, кога немаше да им текне на моето име, кога бев нова – ’сестрата со карминот’. Затоа што јас при секое влегување во сестринската соба си го поправав карминот “, изјави Лила во емисијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -