fbpx
21.8 C
Skopje

Нимиц на 31 јануари доаѓа во Скопје

АКТУЕЛНО

Медијаторот на ОН во спорот за името Метју Нимиц, на 31 јануари ќе ја посети Македонија.

На последната рудна разговори за името што се одржа на 17 јануари во Њујорк медијаторот Нимиц излезе со сет сугестии и предлози и оцени дека на повидок е решение на долгогодишниот спор меѓу Грција и Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -