29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Нимиц на 31 јануари доаѓа во Скопје

Медијаторот на ОН во спорот за името Метју Нимиц, на 31 јануари ќе ја посети Македонија.

На последната рудна разговори за името што се одржа на 17 јануари во Њујорк медијаторот Нимиц излезе со сет сугестии и предлози и оцени дека на повидок е решение на долгогодишниот спор меѓу Грција и Македонија.

поврзани објави

Последни објави