29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ЦАНОВСКИ: Околу 55 милиони евра е барањето за оштета за случајот „Космос“ (ВИДЕО)

„Дали објектот е бесправно или правно изграден ќе утврди судот. Јас сега кога ќе продолжам да го градам објектот, ќе го градам по истите квоти. Очекувам Судскиот совет да донесе правична одлука“, изјави сопственикот на станбениот комплекс „Космос“, Фијат Цаноски на денешното прво рочиште на судскиот процес во кривичнот суд Скопје 1.

Цановски вели дека неговото вештачење е околу 55 милиони евра барање за оштета.

поврзани објави

Последни објави