fbpx
-2.9 C
Skopje

Ова ќе биде достоен крај за најголемиот: Икер Касиљас наскоро во редовите на големиот клуб од Островот

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Се чини дека шпанскиот голман Икер Касиљас ќе го промени клубот на 37. Години. Моментално ја игра третата сезона за Порто откако беше “протеран“ од Реал. Но изгледа дека и приказната во Порто е завршена.

Пред неколку недели се пресели на клупата, за да во минатото коло против Пакос Фереира ( победа 6:1) се врати меѓу стативите.

Шпанска “Марка“ објави дека Порто одлучи да го пушти Касиљас во јануари поради неговата голема плата од пет милиони годишно може да го прекрши финансискиот фер плеј. Неговиот договор во Порто трае до јуни 2018. година, што значи би можел да замине без оштета.

Се чини како Ливерпул е прв во редот за легендарниот Шпанец. Момците од “Енфилд“ имаат проблем со одбраната и примените голови, па тие сметаат дека Касиљас би можел да им помогне во тоа. Клоп во 2016. Година го воеде Каруис од Маинц, но се повеќе изгледа дека тоа е промашена инвестција бидејќи тој се почесто прави грешки.

Ова ќе биде добитна комбинација за сите страни. Ливерпул ќе добие нов харизматичен лидер, а Касиљас ќе добие прилика да докаже дека и понатаму е врвен голман во едни од најдобрите лиги во светот, пишува Goal.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

AМЕРИКАНСKАТA ВОЈСKА НА НОЗЕ : Се очекуваат протести од вooружени приврзаници на Трамп(ФОТО

НАЈНОВИТЕ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ Сите 50 држави во САД и областа Колумбија се во состојба на итен повик викендов поради можни насилни...

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ: Причината следна

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...
- Advertisement -