fbpx
29.8 C
Skopje

ПАНИКА: Терористите доаѓаат на Балканот

АКТУЕЛНО

Службите за безбедност на Европските земји се во потполна паника, поради закани за нови терористички напади и населување на терористите на Балканот.

Исламските екстремисти кој поради поразот ги напуштаат Сирија и Ирак, настојуваат преку Балканот да допрат до западна Европа со задачи да вршат атентати, пишува италијанска „Република“

Како што тврдат, Европската унија ги блиндирала својте граници бидејќи на аеродромот во Париз ликвидиран е терорист кој се обидел да увије војници, полицајци и патници.

Се наведува дека безбедносните сили на ЕУ се во состојба на готовност, вклучувајќи ја особено Италија која се подготвува на 25. март да ги угости шефовите на државите и влади на ЕУ кој се состануваат во Рим.

Истотака „Република“ истакнува дека Калифатот на Исламска држава шири пропаганда преку интернет со порака „Морате да сеете смрт на Западот, убивајте сегде каде најдете“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -