12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Огромен пожар во Берово, при гаснење се вклучило цело маало

Огромна материјална штета предизвикал пожар во Берово, кој целосно изгоре две ковачници и зафати уште два објекит за домување. Пожарот бил прјавен во ТППЕ Берово во 16 часот, а изгаснат три часа подоцна.

Во акцијата учествувале три противпожарни возила и седум пожарникари, но огромна помош придонеле и гражаните. Добро е што нема повредени и жртви, но материјалната штета е голема.

Објектите биле стари и во нив имало лесно запалив материјал, при што првично биле заштитени соседните куќи со цел пожарот да не се прошири.

На терен се надлежни екипи кои ќе ги утврдат точните причини за пожарот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави