24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Работниците на Сеад Кочан на протест пред СЈО

Вработените лица во компанијата на Сеад Кочан, „Трансмет“ денес излегоа пред Специјалното јавност обвинителство да протестираат барајќи да се повлече мерката притвор за нивниот газда.

Со тешка машниерија околу 50-тина вработени во фирмата „Трансмет“ бараат помош за својот сопственик, кој пак веќе десетина денови не е достапен за полицијата.

Покрај потрагата од МВР, за Кочан е распишана и меѓународна потерница, но ниту Унтерпол не успева да му влезе во траг. Неофицијално тој границата со Македонија ја напуштил и заминал првично во Србија.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави