11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Хан: Часовникот отчукува, потребно е лидерство наместо тактика!

Откако претходно твитна во авион, Хан за време на средбите со политичките лидери во Скопје, испрати нова порака на Твитер.

„Почнаа разговорите. Итно е потребна нова влада за да спроведе реформи. Нема време за губење! Патот на Скопје кон ЕУ е отворен по последниот состанок на советот на ЕУ. Но, часовникот отчукува. Потребно е лидерство наместо тактика. Економијата трпи“, напиша Хан.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави