15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Фиорентина најнов клуб во редот за Несторовски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски кој игра во животна форма и е најдобар играч на калчолигашот Палермо се најде на радарот на Фиорентина.

Тимот од Фиренца оваа сезона игра мошне солидно во „Серија А“, нивниот главен напаѓач, Никола Калиниќ е позната дека ќе ја менува средината, а клубот е во потрага по негова замена, тие активно го следат нашиот Илија, кој оваа сезона постигна десет гола за Палермо кој грчевиот се бори за опстанок.

Покрај Илија Несторовски „виолетовите“ се заинтересирани и за Муриел од Сампдорија и Леонардо Паволети од Наполи.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави