fbpx
15.8 C
Skopje

Напад пред британскиот Парламент – премиерката Меј е на безбедно место

АКТУЕЛНО

Најмалку десет лица се повредени денеска во напад, изведен пред британскиот Парламент.

Британската премиерка Тереза Меј е на безбедно место откако напаѓачот беше застрелан во близина на Парламентот од полицијата.

Портпаролот на Меј не одговори каде била премиерката за време на нападот.

Безбедносни извори наведоа дека се уште не е познат мотивот за нападот.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -