fbpx
29.8 C
Skopje

ВИДЕО: Уапсен италијански мафијаш, осуден за масакар во Германија

АКТУЕЛНО

Италијанската полиција денеска го уапсила бараниот мафијаш осуден поради маскар во германскиот град Дуизбург во 2007 година во кој загинаа седум луѓе.

Четириесет и пет годишниот Санто Вотари уапсен е во малиот стан во градот Бенестаре.

 Вотари е осуден во 2009 година како еден од лидерите на Н’дрангета кланот и му е изречена затворска казна во траење од десет години и осум месеци.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -