fbpx
5.8 C
Skopje

Поевтини дизелот: Ова се новите цени

АКТУЕЛНО

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата. Тие стапуваат во сила од полноќ.

Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт, изнесуваат: – Моторен бензин

– ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 86,50 (денари/литар)

– ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 88,50 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 85,00 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 81,00 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС – 59,299 (денари/килограм)

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -