11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Жените се срамат од зборот „вагина“, наместо него употребуваат прекари

Според најновите светски истражувања, жените се чувствуваат неугодно кога го користат зборот „вагина“, па најчесто за тоа користат имиња или прекари.

На испитување од 1.000 жени, дури 65% истакнале дека се срамат да го изговорат зборот вагина, а околу 40% наместо тој збор употребуваат најразлични кодови.

Меѓу најинтересните, но истовремено и најчудни имиња се вбројуваат: Хари Потер, Среќната долина, Црната Дупка, Кутија за накит, Пандорината кутија, Женско оружје и Градот Туна.

Според дел од лекарите околу ова прашање, жентите се срамат да го изговорат зборот „вагина“ поради тоа што всушност не им се допаѓа изгледот на нивната вагина.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави