11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве до кога ќе има ДОЖД во Македонија!

Променливо облачно и ветровито време со локален дожд, ќе се задржи и утре, претежно во западните и јужните делови од земјава.

-Ќе дува засилен североисточен ветер, на места со брзина над 70 км/час, соопшти УХМР.

Во среда и четврток ќе има повеќе сончеви периоди и услови само за изолирана појава на краткотраен дожд.

Потоа се очекува стабилно и потопло време.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави