24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Абдула Ќазимоски го напушти Зијадин Села

Претседавачот на советот на општина Струга, Абдула Ќазимоски го напушти Зијадин Села и ќе продолжи како независен.

Во вестите на ТВ НОВА тој ги образложи причините зошто ја напушти партијата на Села.

-Моето напуштање како независен кој ќе треба да работи во Советот, е затоа што гледав некои неправилности и нерегуларности кои се случуваат во текот на овој период. Јас бев четири години заедно со Зијадин Села. Се одлучив да не соработувам, односно да не ппддржувам идеи кои че бидат штетни за нашето општество. Сакам да згаснам оган кој понатаму во времето ќе даде поголема штета, вели Ќазимоски за ТВ Нова.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави