fbpx
16.8 C
Skopje

ВИДЕО: Брајант, Чемберлејн.. па тој, Букер постигна 70 поени на само 20 години

АКТУЕЛНО

Младиот кошаркар на Феникс Санс, Девин Букер влегува во историјата на НБА лигата, наследувајќи ги Коби Брајант, Вилт Чемберлејн, Дејвид Робинсон, Дејвид Томпсон и Елгин Бејлор.

Бекот на средбата против Бостон Селтикс постигна феноменални 70 поени и стана само шестиот играч во НБА кој постигнал на 70 поени на еден натпревар, и покрај тоа неговиот тим не успеа да победи и мораше да се помири со поразот од 130:120.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -