12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ФОТО: Несторовски промаши пенал и му „зема“ 200 евра

На социјалните мрежи се појави интересна фотографија од тикет, кој лесно можел да биде добитен, но Илија Нестровоски не успеа да реализира удар од белата точка за уште повисока победа.

Типот на Македонија е водство на полувреме и победа на крај, со вкупно четири голови на натпреварот. Нашите момци водеа со 0:3, а Несторовски доколку го погодеше пеналот ќе имаше и добитни 0:4.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави