30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Најтешката сeкс поза која на жените им овозможува моќен оргазам (ФОТО)

Добриот сeкс е еден од предусловите за здрава и среќна врска.

Експериментите во кревет внесуваат дополнителна свежина и возбуда во односот помеѓу мажот и жената, а испробувањето на различни секс пози доведува до нови сензации.

И додека мисионерската, „Doggy style“ и 69 се длабоко вкоренети во сексуалниот живот на модерните парови, новите и многу посложени пози стануваат сè попопуларни со примамливи ветувања за моќен оргазам.

Запознајте ја позата „Со главата надолу“ – поза која може да ги однесе дамите на седмо небо, убедени се експертите.

Сепак, оваа секс поза може да се дефинира како една од најтешките и може да се практикува само доколку интимните партнери се во добра физичка форма.

Како се постигнува? Жената лежи на грб и прави поза позната како „Свеќа“.

Неопходно е малку да ги свиткате нозете во колената.

Мажот се позиционира над неа, приближувајќи се до нејзиното рамо. За максимална удобност треба да ги држи нејзините нозе со рацете. Сепак, таа мора да внимава да не го повреди грбот или вратот.

„Тајната“ на оваа поза е дека крвта оди во главата на жената, што носи чувство на многу моќен и незаборавен оргазам.

поврзани објави

Последни објави