18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

СЕ СЛУЧИ ОНА ОД КОЕ МНОГУМИНА СТРАВУВАА: Израел го нападна Хезболах – ова се најновите информации!

ИДФ соопшти дека извршила воздушни напади на голем број места на Хезболах во јужен Либан.

Штрајковите беа извршени како одговор на претходните ракетни напади врз северен Израел денес.

Израелската војска вели дека борбен хеликоптер удрил во терористичка ќелија која се подготвувала да лансира противтенковски проектил од Либан во Израел.

Хезболах, исто така, рече дека неговите борци нападнале уште четири израелски позиции во четвртокот, според Тајмс од Израел.

поврзани објави

Последни објави