5.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

ПАЗАРЕА ВО ВРАЊЕ И НАПРАВИЈА ХАОС НА ТАБАНОВЦЕ Колони возила чекаат за влез во земјава по 1 час

Заврши продолжениот викенд и голем број граѓани кои го поминаа во Србија во градот Врање на пазарување во Лидл направија хаос на граничниот премин Табановце. Граѓани кои сè уште чекаат да ја поминат границата велат дека се чека повеќе од 1 час.

Интересно е и тоа што редовните придружници на патниците на овој премин-неколкуте кучиња овој пат се одмараат бидејќи не можат да се снајдат во турканиците.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -