37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

СЕ СЛУЧИ И НАЈСТРАШНОТО: Мечка нападна човек кај македонски брод!

Еве што се случило:

Едно лице бил нападнато од мечка вчера на потегот меѓу селата Пласница и Ораоец, општина Македонски Брод, информира ЦУК.

Нападнатиот бил спасен од ловци кои случајно биле во близина на местото на нападот и откако слушнале повици за помош испукале неколку истрели во воздух по што мечката побегнала. Нападнатото лице кое било преплашено се здобило со телесни повреди.

поврзани објави

Последни објави