6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

(ВИДЕО) МЕ ФАТИ ЗА СЛАБИНИТЕ СО ЗАБИ! Потресно сведоштво на човекот што преживеа напад од мечка

Минче Рамчевски, 76-годишен жител од село Пласница е човекот кој денеска беше нападнат и повреден од мечка, во близина на селото Ораоец, и бил спасен од ловџии кои случајно се нашле во близина.

Рамчевски бил излезен во планината да бере шумски плодви изутрината околу 8 часот, кога одеднаш мечката му се приближила од зад грб, го зграпчила и го турнала на земја.

„Потоа ме фати за слабините со забите. Многу се изплашив. Викав, помош, помош..“ – ја раскажува непријадната случка 76-годишниот Минче Рамчевски од Пласница.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -