30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

(ВИДЕО) Бектеши зборува за поскапувањето, зад него Ковачевски се „гази“ од смеење

(ВИДЕО) Бектеши зборува за поскапувањето, зад него Ковачевски се „гази“ од смеење

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше прекорен од новинарите за неговото некоректно и несоодветно однесување на заедничкиот прес со министерот за економија Крешник Бектеши.

Додека Бектеши одговараше на новинарските прашања околу изворите со кои Македонија ќе се снабдува со гас по поскапувањето на рускиот гас, Ковачевски не престана да се смее зад неговиот грб. Потоа со потсмев праша дали уште некој има прашање за гас или „немате толку знаење?“.

поврзани објави

Последни објави