6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Испијте голтка од овој пијалак наутро: Цревата ќе ви работат како часовник и ќе заборавите на лошото варење

Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе стане посвеж, а изгледот ќе се подмлади

Најдоброто средство за превенција за здрав црн дроб е неговото секојдневно чистење – секое утро на празен стомак пијте по една лажица маслиново масло измешано со лажица сок од лимон. После тоа можете да уживате во појадокот.

Овој „коктел“ можете да го подготвувате цел живот, бидејќи и двете состојки се вообичаена секојдневна храна.

По првиот месец ќе ги почувствувате промените.

Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе стане посвеж, а ќе изгледате неколку години помладо. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на запек и дигестивни проблеми. Ќе се чувствувате здрави со многу повеќе енергија.

Маслиновото масло, како ниеден друг производ, помага да се отворат каналите на црниот дроб и жолчното кесе. Жолчката е активна во процесот на варење и ја забрзува работата на вашите црева.

Лимонот и брусницата имаат ист ефект врз варењето. Корисните својства на лимонот се добро познати на сите. Прво, лимонот е одличен извор на витамин Ц. Второ, ефикасно ги чисти крвните садови од наслагите на холестерол и придонесува за чистење на црниот дроб.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -