5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ДАЈТЕ ВИНА ХОЧУ ЛОМ: Ковачевски пееше рамо до рамо со Вучиќ во кафеана (ВИДЕО)

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Инстаграм профилот „будуќностсрбијеав“ објави видео од ресторан каде заедно со македонскиот премиер Димитар Ковачевски и црногорскиот претседател Јаков Милатовиќ ја отпеаја песната „Дајте вина, хочу лом“.

Ковачевски, по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино заедно со Вучиќ и Милатовиќ дојдоа на вечера во ресторан во Белград.

– Да живее пријателството меѓу Црна Гора, Македонија и Србија! – стои во објавата на Инстаграм под видеото.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -