7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

МЕТЕО – временска прогноза за наредните четири дена: Еве какво време не очекува!

Утре ќе дува засилен северен ветер, поизразен долж Повардарието. Во недела во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. Од понеделник дневните температури ќе бидат во пораст, освен по котлините каде ќе има услови за појава на магла.

Прогноза за 09.12.2023
Минимална температура: -6°C до -1°C
Максимална температура: 4°C до 10°C

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер.

Прогноза за 10.12.2023
Минимална температура: -5°C до 0°C
Максимална температура: 5°C до 11°C

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег.

Прогноза за 11.12.2023
Минимална температура: -6°C до 1°C
Максимална температура: 6°C до 12°C

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен променлив ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -