31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ФОТО: Повеќе од 50.000 светилки блеснаа на новогодишна елка во Њујорк

Повеќе од 50.000 новогодишни светилки светнаа на елката во њујоршкиот Рокфелер центар, а многубројната публика учествуваше во традицијата која трае повеќе од 90 години.

За целосно осветлена масивната норвешка смрека, висока 24 метри, беа потребни околу осум километри кабел со ЛЕД светилки.

На врвот на новогодишната елка е ѕвезда на која има блескави Сваровски кристали, пишува АП.

поврзани објави

Последни објави