4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

СЕКОЈА ЖЕНА ЗАСЛУЖУВА ДА ГО ЗНАЕ ОВОЈ РЕЦЕПТ: ВЛАКНЕНЦАТА НА ЛИЦЕТО ИЗЧЕЗНУВААТ ЗАСЕКОГАШ

Влакненца на лицето се ноќна мора на секоја жена, па затоа секоја од низ заслужува да го знае овој чудесен рецепт.
Се што ви е потребно за оваа маска за лице која ги отстранува влакненцата се:

Една лажица куркума
Две лажици брашно од леблебија
малку млеко или јогурт
Измешајте ги состојките и нанесете на лицето. Оставете да дејствува околу 20 минути а потоа добро измијте го лицњто со топла вода.

Третираната кожа може да биде малку црвена по третманот, но брзо ќе изчезне.

Оваа маска употребувајте ја 4 пати неделно во текот на целиот месец- резултатите се феноменални.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -