37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Насекаде температури под нулата, еве во кои делови од Македонија е најстудено

Најстудено утрово е во Берово -11 Берово, во Демир Капија е -9, Скопје-Петровец, Битола, Велес, Струмица, Гевгелија – 8, во Штип и Кавадарци -7, Тетово, Маврови Анови, Прилеп, Крива Паланка -6, во Дебар Куманово, Охрид, Виница и Дојран се зимерени -4, во Крушево – 2 и на Попова Шапка -1 степен.

УХМР информира дека снежната покривка во маврово е 11, а на Попова Шапка четири сантиметри.

Во текот на ноќта времето беше ведро и тивко. Изутринава е сончево, наместа дува слаб ветер од променлив правец

поврзани објави

Последни објави