7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

ПЛАНОТ ПРОПАДНА: Таравари ќе оди со албанската опозиција!

Претседателот на Алијансата на Албанците Арбен Таравари попладнево на фејсбук најави дека од Собранието на неговата партија ќе побара да влезат во коалиција со здружената Албанска опозиција.

Toa значи дека АА на избори ќе учествува заедно со партиите на Меџити, Касами и Гаши.

„Имајќи ги предвид вредните и љубезни предлози на сите пријатели, членови и поддржувачи, избрав и да го слушам гласот на луѓето што денес зборува појасно од кога било. Граѓанинот бара Промена! Народот бара политички систем ослободен од корупциската епидемија, која стана најголема пречка за благосостојбата и развојот на Албанците во Северна Македонија. Како претседател на Алијансата за Албанците, јавно го повикувам партиското Собрание да ме поддржи на ова патување и заедно, да го поздравиме овој процес кој го нарекувам Голема и долго чекана промена!“, пишува Таравари.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -