24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Собир пред СЈО за поддршка на ТВ Нова

Телевизија Нова и денеска го продолжува едночасовниот протест, во знак за револт за прогонот на сопственикот Сеад Кочан. Во овие моменти мобилното студио е пред Специјалното јавно обвинителство.

„Приватните медиуми, како што е ТВ Нова, според моето мислење и според високите меѓународни стандарди коишто сакаме да ги реплицираме тука, од држави на коишто сакаме да се угледаме, би требало да бидат апсолутно слободни да известуваат за тоа што сметаат дека е најважно, на начинот на којшто сметаат дека е најважно“, изјави новинарот Цветин Чилиманов.

Сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан се уште е недостапен за органите на прогонот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави