fbpx
28.8 C
Skopje

Одложен распитот на Заев во Основното јавно обвинителство

АКТУЕЛНО

Поради активности во Собранието и седницата на Комисијата за избори и именувања, распитот на Зоран Заев во Основното јавно обвинителство е одложен.

По извршениот увид во доказите денеска одбраната на Заев требаше да се произнесе за индициите во случајот кој е отворен против лидерот на СДСМ за изборни нерегуларности.

Тој заедно со уште едно лице од партијата и правното лице СДСМ се сомничат за употреба на недозволиви средства во кампањата и лажирање на финансиските извештаи. Засега е непознато за кога е одложен распитот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -