fbpx
33.8 C
Skopje

БЕСА нема да го поддржи предлогот претседател на Собранието да биде Талат Џафери

АКТУЕЛНО

Пратеникот од Движењето БЕСА, Африм Гаши порача дека неговата партија нема да го предложи предлогот Талат Џафери да биде претседател на Собранието.

„Екс министерот на Никола Груевски денес е предложен за претседател на Собранието. Ако со ДУИ започнуваат реформите, ви благодариме многу“, порача Гаши.

И покрај ваквото решение, од БЕСА потврдија дека неммаат намера да ги повлечат потписите кои му ги дадоа на Заев и ќе продолжат да комуницираат о сите политички партии.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -