16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Еве колку пари ќе добие Џорџина ако Роналдо одлучи да ја остави: Сѐ е ставено на хартија, а бројката е неверојатна

Кристијано Роналдо е познат како пресметлив човек, кој сака да „стави сè на хартија“ од својот живот и да го завери со адвокат на суд. Според некои медиуми од Шпанија, Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез потпишале договор во случај на пропаѓање на нивната љубовна врска.

Роналдо наводно ќе и подари куќа на Џорџина во Мадрид и доживотно ќе плаќа ѝ 100.000 евра месечно во случај на разделба. Двојката потпишала договор подготвен од агентот на фудбалерот Жорж Мендеш.

Телевизијата на Португалија „Гуја“ неодамна ги објави деталите од договорот. Документот наводно бил потпишан во 2017 година кога Џорџина била бремена со нивната најстара ќерка Алан Мартин.

Исто така, се забележува дека условите на договорот биле променети по смртта на едно од новородените близнаци во јуни минатата година.

Периодов, Роналдо и Џорџина се одмараат на Сардинија со своите деца: Кристијано, кој важи за еден од најдобрите светски фудбалери, постојано објавува нови и интересни фотографии на социјалните мрежи, од нивното патување.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави