15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ВИДЕО: Модерен дизајн на ретро грамофони со кружна форма

Холандската компанија „Минион“ успеала да креира модерен ретро грамофон со кружна форма.

Минималистичкиот грамофон ги спојува во себе ретро естетиката со најмодерната технологија, иако се контролира со помош на централен управувач што во себе крие бројни модердни компоненти.

Централниот дел на овој грамофон е направен од махагони и тој ги контролира сите функции на овој апарат.

Уште една интересна карактеристика на овој грамофон е фактот дека може да биде поставен и хоризонтално и вертикално, а може да се користи и во комбинација со безжични звучници.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави