16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ТЕНЗИЧНО ИНТЕРВЈУ НА АРСОВСКА: Агресивен однос спрема новинарот Васко Попетревски? (ВИДЕО)

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска која своевремено беше кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ односно поддржана директно од партијата ВМРО-ДПМНЕ имаше интервју за 360 степени, кое го водеше новинарот Васко Попетревски.

Во интервјуто Арсовска доби прашање како би ја дефинирала позицијата на Драган Митковски, во јавноста познат како Драги Книга.

– Не знам која ви е целта. Од сите пријатели, правите пресек на национална телевизија за тоа за кого би требало да дискутираме. Во текот на целото интервју се водите од спиновите на мицковистите, нешто кое е став на мицковистичка методологија, вели Арсовска кон новинарот.

На ова искусниот новинар тој вели:

– Знаете, има постојано обиди, прашања кои се неспорно кредибилни да се дискредитираат на овој начин, да се каже или да се стави етикета дека се мицковистички. Да еве од Мицкоски ми е прашањето. Па погледнете ја претходната емисија со Артан Груби или емисијата со Мицкоски. Драган Митковски нема никаква улога неформално? Ги знаете ли гласините дека тој е човекот кој ги влече конците во позадина во Град Скопје?

Дали ова е агресивен однос на Арсовска кон новинарот? Заклучете сами!

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави