24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

ВИДЕО: Повредена ајкула бара помош од нуркач

Лимон ајкулата која се  повредила побара помош од нукрачот Џош Еклес во водите на Флорида.

Таа неколкупати му пријде на нуркачот и го удри нежно со носот. Бидејќи свати дека ајкулата се обидува да му го привлече вниманиете Еклес погледна во нејзиниот стомак и откри дека од нејзиниата кожа виси јадица.

„ Секоја пат кога поминуваше покрај мене, ме удараше нежно. Овие ајкули често ни се приближуваат, но не не удараат толку често“, рече тој.

Еклес вели дека му е мило што имал таков пристрасен однос со ајкулата. Инаку овој вид на ајукла се смета безопасен за луѓето. Каснуваат и напаѓаат исклуливо кога се чуствуваат екстремно загорзено.

https://www.youtube.com/watch?v=S8eOmA4DSfs

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави