24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се чувствуваат загрозени, секој ден се докажува дека Тиранската Платформа е на Еди Рама

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение уште еднаш порача дека Тиранската Платформа е дело на Еди Рама, воедно порачувајќи и дека граѓаните се чувствуваат загрозени, бидејќи СДСМ под превезот „За живот“ им донесе двојазичност и федерализација.

Во продолжение целото соопштение:

Секојдневно се нижат искази и докази дека Тиранската Платформа е дело на Еди Рама и дека истата има за цел да ја втурне Македонија во уште подлабока криза и да ја редефинира согласно визиите на соросовите играчи на Балканот.

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е само уценет човек, кој исплашен од затвор за сите криминали што ги сторил, е подготвен да прифати буквално се и да ги реализира сите барања кои одат спротивно на највисоките државни и национални интереси.

Мнозинството граѓани на 11-ти декември одбраа кој има најдобра понуда, најквалитетна програма и најсоодветни персонални капацитети за да ја врати Република Македонија на вистинскиот пат.

Тоа беше програмата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“.

Мнозинството граѓани не гласаа ниту за Тиранска Платформа, ниту за двојазичност, ниту за дебати за химна грб или знаме. Граѓаните не гласаа ниту за нови пари, ниту за нови униформи.

Тиранската Платформа беше отпосле подметната како кукавичко јајце за да се изигра волјата на мнозинството.

ВМРО-ДПМНЕ уште во текот на преговорите кажа што мисли за Платформата од Тирана и не преговараше врз основа на истата. СДСМ, како што кажа Мухамед Зекири во целост ја прифатиле платформата.

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли уцените и ја отфрли Тиранската Платформа. ВМРО-ДПМНЕ во процесот на преговори и јавно соопшти дека нема намера да формира влада по секоја цена.

ВМРО-ДПМНЕ ја разбира загриженоста која стотици илјади граѓани секојдневно ја покажуваат низ целата земја.

Граѓаните се чувствуваат изиграни и загрозени, бидејќи СДСМ под превезот „За живот“ им донесе двојазичност и федерализација.

Заради тоа народот е на нозе !

Заради тоа Македонија се буди !

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави