17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ВИДЕО) Дивјачко возење на автобус полн со патници на автопатот Скопје – Тетово: Претркува и вози десетици над дозволеното

Јавноста е запрепрастена од брзото возење на снимка која се шири на социјалните мрежи од синоќа. Имено, синоќа на автопатот Скопје-Тетово автобус на превозник претекнува возила и вози детестици над дозволеното додека има патници.

Возење десетици над дозволеното
Автомобилот кој го снима настанот вози околу 110 на час во текот на видеото, а автобусот побрзо и од тоа. Најголемот проблем во ваквите ситуации е тоа што заради „егзибицијата“ на возачите, понекогаш за жал страдаат човечките судбини.

Во продолжение може да го погледнете видеото:

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави