21.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Осуденик нападнал полицаец и избегал од затворот во Шутка

Во Полициската станица Чаир вчера било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Скопје, осуденикот А.А.(24) од Скопје физички нападнал полициски службеник, информира МВР.

По нападот, осуденикот побегнал од затворот.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави