3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Излета воз во Њујорк, повредени над 100 луѓе

Над 103 лица се повредени во железничка несреќа во Њујорк, откако воз излитал од пругата на последната страница во Бруклин.

Според информациите кои ги пренесуваат од противпожарната служба во Њујорк, повредените во несреќата се наоѓаат надвор од животна опасност.

„Веруваме дека најлошата повреда со која се соочуваме е скршеница на ногата кај одредени патници. Скршеница на нога не е воопшто добро, но сме се соочиле и со полоши последици, затоа ја набљудуваме ситуацијата“, изјави Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо.

Ендру најави дека властите работат на разчистување на случајот, а засега нема информација зошто операторот не го запрел возот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -