15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Најмногу бебиња родени во Исланд во еден ден – 9 месеци по победата над Англија

Рекорден број на бебиња се родени во Исланд вчера, точно девет месеци по историската елиминација над Англија на Европското првенство 2016.

Точно пред девет месеци Исланд ја шокираше Англија, победувајќи ја со 2:1 во осминафиналето, а брзо потоа започнала и прославата по кој исходот е очигледен.

„Поставивме рекорд по број на дадени епидурални инјекции за време на породувањето – девет месеци после победата над Англија од 2:1“, напиша Асегир Петру Порвалдсон на Твитер.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави