16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Гостиварец и се заканувал на адвокатка во нејзината канцеларија

МВР извести дека вчера во 13.30 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар го привеле А.А.(67) од гостиварското село Речане, затоа што околу 13 часот агресивно се однесувал и упатил закани кон адвокатка од Гостивар во нејзината адвокатска канцеларија.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, извести полицијата.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави