18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Претепан возач на автобус на ЈСП во центарот на Скопје

Нападнат возач на ЈСП во Центар. Имено, управувач на автобус на ЈСП бил претепан од едно лице со употреба на тврд предмет.

Синоќа во 20.50 часот во СВР Скопје, А.З.(47) од Скопје пријавил дека околу 20.30 часот на подрачјето на Центар, додека извршувал работни задачи како возач на автобус на ЈСП, бил физички нападнат од едно лице, кое употребило тврд предмет.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

поврзани објави

Последни објави