fbpx
29.8 C
Skopje

СЈО „чешла“ во Крива Паланка

АКТУЕЛНО

Специјалното јавно обвинителство продолжува со истражување на криминал околу сомнителното финансирање на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ од активисти на партијата.

Според најновите неофицијални информации, тимот на Катица Јанева работи на терен во Крива Паланка, каде веќе на разговор биле повикани околу десетина партиски функционери.

Слична акција СЈО имаше и во Охрид, каде активисти и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ протестираа пред МВР, каде дел од нив беа повикани на разговор токму со лица од Специјалното јавно обвинителство.

Не е познато како ќе се одвива целата ситуација во Крива Паланка, но за очекување е наскоро и прес-конференција на која од СЈО ќе биде разоткриена целата акција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -