15.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

(ВИДЕО) Младите надежи продолжуваат да газат – падна и Бугарија

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ја продолжува серијата со одлични резултати, па денес забележавме победа над Бугарија со 1:0.

Избраниците на Благоја Милевски уште еднаш одиграа одличен натпревар, а единствениот гол на средбата го постигна Марјан Радески во 43. минута од средбата.

Во вториот дел и двајцата тренери комбинираа со составите, а најубавата шанси за гол ја имаше Петковски кој не реализираше удар од белата точка.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави